Lázeňské město Luhačovice, které leží na jižní Moravě asi 20 km jihovýchodně od Zlína, je proslulé přírodními léčivými prameny, příznivými klimatickými podmínkami, krásnou přírodou a zajímavou typickou architekturou lázeňských domů.

Na území Luhačovic vyvěrá 14 hydrouhličitanchloridosodných a jeden sirný pramen. Nejznámějšími minerálními prameny jsou Vincentka, Ottovka a Aloiska. Dlouholetá tradice lázeňské léčby založená na využití přírodních léčivých minerálních pramenů řadí Luhačovice mezi známá a vyhledávaná lázeňská místa střední Evropy.


Lázně Luhačovice – léčba

- onemocnění dýchacího ústrojí- nemoci z poruch látkové výměny
- nemoci trávícího ústrojí- nemoci trávícího ústrojí

Minerální složení léčivých pramenů a rozsah balneoterapeutických procedur umožňují nejen úspěšnou léčbu, ale i prevenci dalších možných zdravotních potíží a onemocnění.

Relaxační a sportovní vyžití:
Lázně Luhačovice mají specifické položení města, a tím vzniká spousta jedinečných a příjemných procházek a výletů. V letních měsících je to především turistika, můžete navštívit krásnou Luhačovickou přehradu, kde je možno si v letním období zapůjčit šlapadlo či loďku. V horkých dnech se můžete vykoupat v Městském koupališti, a naopak v zimních měsících můžete své tělo protáhnout v krytých bazénech. Pro nadšence sportu jsou zde cyklostezky, hřiště, tenisové kurty, minigolf, jízdy na koni, lyžařský vlek, běžkařské trasy a mnoho dalších aktivit, které Vám zpříjemní letní i zimní dovolenou a samozřejmě léčebný pobyt.

Kultura:
- divadla, kino, koncerty
- taneční zábavy, galerie
- vinárny, kavárny, restaurace, cukrárny, lázeňská kolonáda

Další tipy na celodenní výlety:

Kroměříž
- Arcibiskupský zámek, mincovna
- Květná a Podzámecká zahrada
- muzeum, galerie, Vrchnostenská sýpka
Buchlovice a okolí
- zámek a krásná zahrada
- výstavy, galerie vín
- hrad Buchlov, barokní hřbitov Střílky
- poutní místo Velehrad
Vizovice
- barokní zámek
- čokoládovna a galerie
- exkurze v pálenici Rudolfa Jelínka
- speciality v restauraci Valašský Šenk
Zlín
- zámek, obuvnické muzeum
- galerie, divadla, kina, kluby
- hvězdárna